AP7361-15ER-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP7361-15ER-13
JLCPCB Part #
C3748357
Package
SOT-223R
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 1A 500mV@(1A) 65dB@(1kHz) 6V 70uA Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-223R Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS