AP7343-33W5-7
MFR.Part #
AP7343-33W5-7
JLCPCB Part #
C460383
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 300mA 310mV@(300mA) 35uA 5.25V 60uVrms 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS