AP7333-12SRG-7
MFR.Part #
AP7333-12SRG-7
JLCPCB Part #
C7214679
Package
SOT-23R
Description
-40℃~+85℃ 1 1.2V 300mA 300mV@(300mA) 55uA 65dB@(100Hz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23R Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS