AP2205-28W5-7
MFR.Part #
AP2205-28W5-7
JLCPCB Part #
C5944046
Package
SOT-25
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.8V 200mA 24V 30uVrms 460mV@(100mA) 60dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS