AP130-18YG-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP130-18YG-13
JLCPCB Part #
C460307
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 300mA 5.5V 500mV@(300mA) 50uA 58dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS