AP1084-1.8V
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AP1084-1.8V
JLCPCB Part #
C8951
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
0℃~+150℃@(Tj) 1 1.3V@(5A) 1.8V 12V 5A Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-2(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS