3.0SMCJ16AQ-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
3.0SMCJ16AQ-13
JLCPCB Part #
C6054110
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 115.4A@10/1000us 16V 19.7V 26V 5uA IEC 61000-4-2 Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS