TPSMBJ45CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
TPSMBJ45CA
JLCPCB Part #
C284049
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 45V 50V 600W@10/1000us 72.7V 8.25A Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS