SMDJ28CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
SMDJ28CA
JLCPCB Part #
C713813
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 28V 2uA 31.1V 3kW@10/1000us 45.4V 66.08A Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS