SMCJ18CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
SMCJ18CA
JLCPCB Part #
C2976504
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW 18V 1uA 20V 29.2V 51.37A@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS