SMBJ8.5CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
SMBJ8.5CA
JLCPCB Part #
C284042
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 104.17A 10uA 14.4V 600W@10/1000us 8.5V 9.44V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS