SMBJ28CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
SMBJ28CA
JLCPCB Part #
C284013
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 13.22A 1uA 28V 31.1V 45.4V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS