SMBJ26CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
SMBJ26CA
JLCPCB Part #
C1693620
Package
SMB(DO-214AA)
Description
107V 1mA 26V 35.29V 5.26A@10/1000us 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS