SMBJ250CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
SMBJ250CA
JLCPCB Part #
C366552
Package
SMB(DO-214AA)
Description
1.48A 1uA 250V 279V 405V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS