SMBJ140CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
SMBJ140CA
JLCPCB Part #
C283994
Package
SMB(DO-214AA)
Description
140V 155V 1uA 2.65A 226.8V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS