SMBJ130CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
SMBJ130CA
JLCPCB Part #
C357960
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 130V 144V 1uA 2.87A 209V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS