SMBJ120CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
SMBJ120CA
JLCPCB Part #
C283988
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 120V 133V 193V 1uA 3.11A 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS