SMAJ440CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
SMAJ440CA
JLCPCB Part #
C326362
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 400W@10/1000us 440V 492V 560mA 713V Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS