SMAJ40CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
SMAJ40CA
JLCPCB Part #
C350844
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 400W@10/1000us 40V 44.4V 6.2A 64.5V Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS