SMAJ28CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
SMAJ28CA
JLCPCB Part #
C371084
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 28V 31.1V 400W@10/1000us 45.4V 8.81A Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS