SMAJ16CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
SMAJ16CA
JLCPCB Part #
C356365
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 15.38A 16V 17.8V 1uA 26V 400W@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS