SM8S40CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
SM8S40CA
JLCPCB Part #
C557516
Package
DO-218AB
Description
-55℃~+175℃ 102A 10uA 40V 44.4V 6.6kW@10/1000us 64.5V Bidirectional TVS DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS