5KP440CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
5KP440CA
JLCPCB Part #
C350841
Package
R-6(P600)
Description
-55℃~+150℃ 2uA 440V 492V 5kW@10/1000us 7.01A 713V Bidirectional TVS R-6(P600) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS