5.0SMDJ400CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
5.0SMDJ400CA
JLCPCB Part #
C361571
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 400V 447V 5kW@10/1000us 5uA 648V 7.72A Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS