5.0SMDJ36A
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
5.0SMDJ36A
JLCPCB Part #
C284074
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 36V 40V 58.1V 5kW@10/1000us 5uA 86.06A TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS