5.0SMDJ33CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
5.0SMDJ33CA
JLCPCB Part #
C284073
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 33V 36.7V 53.3V 5kW@10/1000us 5uA 93.8A Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS