5.0SMDJ17CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
5.0SMDJ17CA
JLCPCB Part #
C284070
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 17V 18.9V 181.2A 20uA 27.6V 5kW@10/1000us Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS