1.5KE62CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
1.5KE62CA
JLCPCB Part #
C294202
Package
DO-201
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 17.65A 1uA 53V 58.9V 85V Bidirectional TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS