1.5KE36CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
1.5KE36CA
JLCPCB Part #
C294193
Package
DO-201
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 30.06A 30.8V 34.2V 49.9V Bidirectional TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS