1.5KE250CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
1.5KE250CA
JLCPCB Part #
C294187
Package
DO-201
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 214V 237.5V 344V 4.36A Bidirectional TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS