1.5KE16CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
1.5KE16CA
JLCPCB Part #
C294179
Package
DO-201
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 13.6V 15.2V 1uA 22.5V 66.67A Bidirectional TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS