1.5KE150CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
1.5KE150CA
JLCPCB Part #
C294178
Package
DO-201
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 128V 142.5V 1uA 207V 7.25A Bidirectional TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS