1.5KE12CA
Extended
Manufacturer
DOWO
MFR.Part #
1.5KE12CA
JLCPCB Part #
C294177
Package
DO-201
Description
1.5kW@10/1000us 10.2V 11.4V 16.7V 5uA 89.82A Bidirectional TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS