P6SMBJ170CA
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
P6SMBJ170CA
JLCPCB Part #
C3704053
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-50℃~+150℃ 170V 189V 1uA 2.2A 275V 600W Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS