P6KE68CA
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
P6KE68CA
JLCPCB Part #
C3719813
Package
DO-15
Description
-50℃~+175℃ 1uA 58.1V 6.8A 600W 64.6V 92V Bidirectional TVS DO-15 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS