BZX84C5V6
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
BZX84C5V6
JLCPCB Part #
C3730176
Package
SOT-23(TO-236)
Description
-50℃~+150℃ 1 Independent 1uA@2V 300mW 5.2V~6V 5.6V ±5% SOT-23(TO-236) Zener Diodes ROHS