BZT52C5V6-AQ
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
BZT52C5V6-AQ
JLCPCB Part #
C6756099
Package
SOD-123F
Description
1uA@2.5V 5.6V 500mW 80Ω SOD-123F Zener Diodes