5.0SMCJ90CA
MFR.Part #
5.0SMCJ90CA
JLCPCB Part #
C5902641
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 111V 146V 2uA 34.2A@10/1000us 5kW@10/1000us 90V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)