5.0SMCJ85CA
MFR.Part #
5.0SMCJ85CA
JLCPCB Part #
C6393516
Description
-55℃~+150℃ 137V 1uA 36.5A@10/1000us 5kW@10/1000us 85V 94.4V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)