5.0SMCJ33CA
MFR.Part #
5.0SMCJ33CA
JLCPCB Part #
C3705927
Description
-55℃~+150℃ 2uA 33V 36.7V 53.3V 5kW 93.8A Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS