5.0SMCJ160CA
MFR.Part #
5.0SMCJ160CA
JLCPCB Part #
C6071180
Description
-55℃~+150℃ 160V 178V 19.3A@10/1000us 1uA 259V 5kW@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)