CMSC35N06B
Extended
Manufacturer
Cmos
MFR.Part #
CMSC35N06B
JLCPCB Part #
C41410550
Package
DFN-8(3.3x3.3)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 12A 15nC@10V 30pF 35W 3V 45mΩ@4.5V 60V 680pF N-Channel DFN-8(3.3x3.3) MOSFETs ROHS