SMBJ12CA
Extended
Manufacturer
Changzhou Starsea Elec
MFR.Part #
SMBJ12CA
JLCPCB Part #
C2992098
Package
SMB(DO-214AA)
Description
12V 16.3V 22V 27.3A@10/1000us 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS