SMAJ36CA
Extended
Manufacturer
Changzhou Starsea Elec
MFR.Part #
SMAJ36CA
JLCPCB Part #
C110449
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 36V 400W@10/1000us 40V 58.1V 5uA 6.9A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS