MTB030N10RQ8
Extended
Manufacturer
CYSTECH
MFR.Part #
MTB030N10RQ8
JLCPCB Part #
C373438
Package
SOP-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.378nF 100V 120pF 19pF 2.5V@250uA 28nC@10V 3.1W 30mΩ@10V 6.2A N-Channel SOP-8 MOSFETs ROHS