MTB40P06Q8
Extended
Manufacturer
CYSTECH
MFR.Part #
MTB40P06Q8
JLCPCB Part #
C373425
Package
SOP-8
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 148pF 2.5V 2.865nF 2W 40mΩ@10V 58nC@10V 6.2A 60V 95pF P-Channel SOP-8 MOSFETs ROHS