CMSA80P06A
Extended
Manufacturer
Cmos
MFR.Part #
CMSA80P06A
JLCPCB Part #
C22364965
Package
DFN-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 110nC@10V 15mΩ@10V 240pF 3V 6.3nF 60V 80A 95W P-Channel DFN-8(5x6) MOSFETs ROHS