SMBJ36CA
Extended
Manufacturer
Brightking
MFR.Part #
SMBJ36CA
JLCPCB Part #
C78421
Package
SMB(DO-214AA)
Description
10.4A 1uA 36V 40V 58.1V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS