SMBJ150CA
Extended
Manufacturer
Brightking
MFR.Part #
SMBJ150CA
JLCPCB Part #
C20623795
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 150V 185V 1uA 2.5A@10/1000us 243V 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS