5.0SMDJ15A
Extended
Manufacturer
Brightking
MFR.Part #
5.0SMDJ15A
JLCPCB Part #
C522669
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 100uA 15V 16.7V 205A 24.4V 5kW@10/1000us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS